MIT Fizik Dersleri Projesinin İlk Çalışması Yayında!

Kuark Bilim Topluluğu Fizik Çalışma Grubu tarafından yürütülen “MIT Fizik Dersleri” projesinin çalışması 5 Ocak 2013 tarihinde Kuark Bilim Topluluğu’nun Youtube kanalında ve web sitesinde yayınlandı.

Dünyaca ünlü MIT’nin açık ders sistemi içerisinde yer alan Fizik konulu derslerin yer aldığı ders videolarının Türkçeye aktarılması üzerine oluşturulan MIT Fizik Dersleri projesi ile birçok Fizik konusunda farklı bakış açılarının Türkçe olarak algılanmasının sağlanılması amaçlanıyor. Bu projemize 2011 yılında başlanılmıştır. İlk dönemde 7 ders Türkçeleştirilmiştir. Bu Türkçeleştirilen 7 dersten biri olan Heisenberg Belirsizlik İlkesi isimli ders 5 Ocak 2013’te yayınlandı. Bu derse ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz:

http://www.grup.kuark.org/fizik-dersleri/heisenberg-belirsizlik-ilkesi-mit-fizik-dersleri/

Katkılarından dolayı proje üyelerimize teşekkür ederiz.

MIT Fizik Dersleri projesi kapsamında diğer derslerimizin yayınlanma süreci devam etmektedir. Bu süreci aşağıdaki bağlantı adresi verilen sayfamızdan takip edebilirsiniz:

http://www.grup.kuark.org/fizik-dersleri/

Kuark Bilim Topluluğu

 

Yazarımız KBTGrup Hakkında

Kuark Bilim Topluluğu Çalışma Grupları, Kuark Bilim Topluluğu'nun özellikle lisans öğrencileri için söz konusu proje çalışmalarının özel konu ve bilim alanlarında sürdürülmesini amaçlamaktadır. Böylece lisans öğrencilerinin akademik çalışmalara ilgi duyması hedeflenirken proje çalışmalarının sonuçları lisans, lisans üstü öğrenciler ve akademisyenler ile bilim severlerle paylaşılmaktadır.