KBT Fizik Çalışma Grubu’nda Yeni Başvurular Başladı

Kuark Bilim Topluluğu’nun 2010 yılından beri aktif olarak çalışmalarını sürdüren KBT Fizik Çalışma Grubu içerisinde yeni aktif edilen ‘popüler bilim yayın grubu’nda topluluk faaliyetlerimize katılmak üzere yeni çalışma arkadaşları arıyoruz. Bilindiği üzere KBT Fizik Çalışma Grubumuz Temel Fizik Görselleri Projesi‘ni tamamlamış ve ardından da MIT Fizik Dersleri Projesi‘nin ilk sonuçlarını topluluğumuzun ulaştığı herkese paylaşmıştı. Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken grubumuzun bu yeni faaliyet projesine ilgili olan üniversite öğrencilerini bekliyoruz.

Popüler bilim yayın grubu, KBT Fizik Çalışma Grubu çatısı altında katıhal fiziği, yarıiletken fiziği, nanoteknoloji (nanofizik ve nanomalzemeler), yenilenebilir enerji kaynakları bilim alanlarında popüler bilim yayınlarının oluşturulmasıyla bu bilim alanlarındaki son gelişmeleri takip etmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda grubumuzda aktif olan katılımcılarımızın “temel fizik kavramlarının ve olgularının günümüz bilim literatüründe nasıl kullanıldığını öğrenmeleri, ileri fizik üzerine yeni kavram ve olgularını anlamaları ile mesleki ingilizcelerinin geliştirilmeleri” hedeflenmektedir. Dolayısıyla katılımcılarımızda aradığımız şartlar temel İngilizce bilgisine sahip olmaları ve temel fizik konularına hakim olmaları şeklindedir.

Üniversitelerin fizik, fizik mühendisliği, malzeme mühendisliği ile nanoteknoloji mühendisliği bölümlerinde okuyan lisans öğrencileri bu çalışmalarımıza katılabilirler. Katılmak isteyenlerden beklentimiz,

  • Bilimsel çalışmalara ilgi duymaları
  • Popüler bilim yayınlarıyla ilgili olmaları
  • Temel düzeyde İngilizce bilgi sahibi olmaları
  • Temel düzeyde fizik bilgi sahibi olmaları

Yukarıdaki şartları sağlayan lisans öğrencileri 26 Ocak 2013 – 16 Şubat 2013 tarihleri arasında aşağıdaki iki pozisyona başvurabilirler:

  1. Katıhal fiziği, yarıiletken fiziği ve nanoteknoloji alanlarından en az biriyle ilgili iki çalışma arkadaşı arıyoruz.
  2. Yenilenebilir enerji kaynakları alanında faaliyet göstermek üzere bir çalışma arkadaşı arıyoruz.

Başvuru formumuz için tıklayın!

Kuark Bilim Topluluğu

Yazarımız KBTGrup Hakkında

Kuark Bilim Topluluğu Çalışma Grupları, Kuark Bilim Topluluğu'nun özellikle lisans öğrencileri için söz konusu proje çalışmalarının özel konu ve bilim alanlarında sürdürülmesini amaçlamaktadır. Böylece lisans öğrencilerinin akademik çalışmalara ilgi duyması hedeflenirken proje çalışmalarının sonuçları lisans, lisans üstü öğrenciler ve akademisyenler ile bilim severlerle paylaşılmaktadır.